Niezwykły jubileusz ks. kanonika Alojzego Strączka

wing_leafs

Czcigodny  Księże! Szacowny  Jubilacie !

Witamy Cię bardzo serdecznie w progach naszego, ale także i Twojego Kościoła ! Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia.
Twoja obecność  i pamięć o nas są dla nas zawsze bardzo miłe.

Jubileusz osiemdziesięciolecia urodzin, który obecnie obchodzisz jest dla nas okazją do złożenia Ci serdecznych i szczerych życzeń, przede wszystkim życzymy Ci drogi księże:  zdrowia, pomyślności i szczęścia, życzymy Ci oddanych przyjaciół oraz uznania i życzliwości od Twoich parafian, za których mamy nadzieję, możemy się nadal uważać. Pamiętamy, nie tak przecież odległy czas, kiedy byłeś naszym proboszczem, kiedy troszczyłeś się o nasze życie religijne, kiedy wskazywałeś nam drogę do zbawienia we wspólnej modlitwie. Dziękujemy, Czcigodny Jubilacie, za wszystkie lata spędzone z nami. Byłeś z nami ponad ćwierć wieku! Dbałeś o nasz duchowy rozwój, ale także o materialne potrzeby naszej parafii. To z Twojej inicjatywy, ze wsparciem finansowym parafian, zostało wymienione pokrycie dachu kościoła, dokończona została budowa kościelnej wieży, a w kościele zostało wykonane marmurowe prezbiterium, zabudowano nowe witraże w prezbiterium i w kaplicach. Zostały poddane renowacji organy a także oba boczne ołtarze a pod sufit kościoła zostały zakupione nowe gustowne żyrandole. Wykonano nowe, gazowe ogrzewanie kościoła, oraz przeprowadzono remont dachu plebanii a także  wykonano kanalizację deszczową.
Można by tak było wymieniać jeszcze długo, wspomnieć chociażby wykonanie ogrodzenia kościoła od strony ulicy, czy wykonanie ogrodzenia naszego cmentarza,  można a nawet trzeba pamiętać również o Twoim zaangażowaniu,  Szanowny Jubilacie, w powstanie nowej parafii na osiedlu. To cenne, że potrafiłeś zadbać również o to, żeby mieszańcy osiedla mieli swój Kościół blisko swojego domu. Dzisiaj dziękujemy Ci z całego serca za Twoją posługę, troskę i poświęcenie dla naszej parafii,  za pamięć o nas, za modlitwę w naszej intencji  i  jeszcze raz życzymy Ci drogi księże z okazji Twych osiemdziesiątych urodzin: dużo radości, uśmiechu na każdy dzień i doczekania stu lat życia w dobrym zdrowiu.
Niech dobry Bóg obdarzy Cię obfitością swoich łask, a Najświętsza Maria Panna  Królowa Polski ma Cię zawsze w swojej opiece. Szczęść Boże!