I Komunia Święta

wing_leafs

I Komunia Święta

20 maja o godz. 11.00 odbyła się w naszej parafii piękna uroczystość, podczas której 48 dzieci przystąpiło do I Komunii Świętej. Do tego ważnego wydarzenia przysposabiał ich ks. Rafał Ryczek. Widoczne było, jak mocno przeżywają ten niepowtarzalny czas, mimo to wykazali pełną mobilizację i wspaniale poradzili sobie z różnorodnymi zadaniami i rolami przydzielonymi im przez kapłana. Także rodzice włączyli się zarówno w przygotowania do uroczystości, jak też w jej przebieg, za co otrzymali od swoich pociech podziękowania w formie wierszyków i wzruszającej piosenki „Alleluja” wykonanej pod kierownictwem organisty, pana Łukasza. Bohaterom dnia oraz ich najbliższym serdecznie podziękował proboszcz, ks. Bogdan Leśniak, doceniając ich starania i życząc wytrwałości w dalszej drodze z Chrystusem. Następnie każdej rodzinie wręczył błogosławieństwo papieża Franciszka.

opracowała: M.W. – parafianka