Pielgrzymka do WŁOCH…

wing_leafs

PARAFIALNA PIELGRZYMKA
DO WŁOCH…

PADWA – MANOPPELLO – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SAN’T ANGELO – MONTE CASSINO – WATYKAN – RZYM – ASYŻ

TERMIN:  04.05 – 11.05.2020 r.

 

Dzień 1:  Wyjazd z Polski

Wczesnym rankiem spotykamy się w parafii na Mszy św. rozpoczynającej pielgrzymkę do Włoch. Po niej pakowanie bagaży i wyjazd w kierunku Włoch. Całodzienny przejazd autokarem. Wieczorem przejazd do hotelu już na terenie Włoch. Zakwaterowanie, obiadokolacja  i nocleg.

Dzień 2:  Padwa

Rano, po śniadaniu przyjedziemy do Padwy – miasta św. Antoniego. Krótki spacer po Prato della Valle do Bazyliki Świętego – Il Santo. Nawiedzimy Grób Św. Antoniego i kaplicę relikwii. Po zakończonym zwiedzaniu przejazd do hotelu zlokalizowanego na Riwierze Adriatyckiej. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3:  Manoppello, San Giovanni Rotondo

Rano śniadanie. Przejazd do Manoppello w Abruzji. Tam od 500 lat w małym kościele Kapucynów czczona jest niezwykła relikwia – płótno znane jako „Chusta Św. Weroniki”. Następnie przejazd do San Giovanni Rotondo – Sanktuarium św. Ojca Pio. Zobaczymy Kościół Antyczny, gdzie Święty otrzymał stygmaty, Bazylikę MB Łaskawej oraz nowe Sanktuarium, gdzie we wspaniałej kaplicy ozdobionej mozaikami ojca Ivana Rupnika znajduje się Jego grób. Wieczorem przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4:  Monte San’t Angelo, Monte Cassino

Rano po śniadaniu przejazd do Monte San’t Angelo. Nawiedzimy pięknie położone Sanktuarium Archanioła Michała. Następnie przejazd na Monte Cassino. Zobaczymy  Klasztor benedyktyński – ostatni założony przez świętego Benedykta, gdzie znajduje się grób Świętego oraz Jego siostry św. Scholastyki, Cmentarz Żołnierzy Polskich. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicach Rymu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5:  Watykan, Rzym

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Watykanu. Nawiedzimy grób Świętego Jana Pawła II. Zobaczymy Bazylikę i Plac św. Piotra. Następnie nawiedzimy Bazylikę św. Jana na Lateranie oraz Bazylikę Santa Maria Maggiore. Następnie spacer po Rzymie barokowym, gdzie zobaczymy słynne place i fontanny: m.in. Piazza Navona oraz Fontanna Di Trevi. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6:  Watykan, Rzym

Rano,  po  śniadaniu  przyjedziemy  do  Watykanu.  Weźmiemy  udział  w  uroczystej  modlitwie  Anioł  Pański z udziałem Ojca Świętego Franciszka na Placu Św. Piotra w Watykanie (jeśli Papież będzie obecny w Watykanie).  Po południu zobaczymy Rzym starożytny, czyli: Koloseum (z zewnątrz) oraz centralny Punkt Starożytnego Rzymu – Forum Romanum i Kapitol. Na koniec dnia zobaczymy Bazylikę św. Pawła za Murami. Wieczorem powrócimy do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7:  Asyż

Rano śniadanie. Przejazd do Asyżu – miasta św. Franciszka. W programie nawiedzenie Bazyliki z grobem Świętego. Msza Św. Po niej wyruszymy w drogę powrotną do Polski. Nocny przejazd autokarem.

Dzień 8:  Powrót do Polski

Kontynuacja podróży. Powrót do parafii w godzinach południowych.

Cena:  1 790 PLN /od osoby + 75 euro

CENA ZAWIERA:

 • Przejazd autokarem (klimatyzacja, barek – płatny we własnym zakresie, video, wc, nowoczesne rozkładane fotele);
 • 6 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2 osobowe z łazienkami;  dla chętnych: możliwość pokoi 3-osobowych);
 • Wyżywienie:  6 śniadań,  6 obiadokolacji;
 • Ubezpieczenie Signal Iduna:  KL (10 000 EUR) i NNW (7 000 PLN), z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych;
 • Opieka polskojęzycznego pilota;
 • Codzienna Msza św.;
 • Podatek VAT;

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, przejazdów komunikacją miejską, wjazdów do miast, słuchawek, taks turystycznych, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – płatne u pilota w autokarze – około 75 EUR /osoby;
 • napoi do obiadokolacji;
 • dodatkowego ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (80 zł – płatne w dniu zapisu);
 • wydatków własnych;
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie;  dopłata w wysokości 100 EUR);
 • świadczeń nie wymienionych w ofercie;

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW.

Bliższe szczegóły u Księdza Proboszcza