Jubileusz 10-lecia

wing_leafs

Jubileusz 10-lecia

„Módlmy się za pana Łukasza w 10 rocznicę jego posługi w naszej parafii, aby wykonując śpiew liturgiczny i muzykę organową czerpał radość z pełnienia służby Bożej i cieszył się błogosławieństwem wypraszanym przez św. Cecylię.” – brzmiało, 7 maja podczas mszy św. o godz. 11.00, jedno z wezwań Modlitwy Wiernych. W czasie tej Eucharystii nasza wspólnota parafialna miała możliwość wyrażenia wdzięczności organiście, panu Łukaszowi Latko, za jego nieocenioną wśród nas obecność, więc nasi przedstawiciele zwrócili się do niego w następujących słowach:
„Z okazji Jubileuszu 10—lecia muzycznej posługi w parafii NMP Królowej Polski w Chełmku, w imieniu wszystkich parafian, składamy naszemu wspaniałemu organiście, panu Łukaszowi Latko, serdeczne podziękowania i szczere wyrazy uznania. Niezwykle doceniamy talenty pana rąk i pięknego głosu, którymi służysz nam w najważniejszych momentach naszego życia, ale i podczas różnych uroczystości i świąt kościelnych, a które pomagają naszym sercom wznosić się ku Bogu. Jesteśmy świadomi ogromnej roli muzyki i śpiewu kościelnego w upiększaniu i głębszym przeżywaniu przez nas liturgii, dlatego dziś pragniemy zapewnić Pana o naszej głębokiej wdzięczności. Dziękujemy za życzliwość i szacunek, za świadectwo łączności z naszą wspólnotą, za piękne koncerty i postawę zachęcającą nas do śpiewu. Panie Łukaszu, życzymy wszelkiej pomyślności, wielu łask Bożych w codziennym życiu, uśmiechu, który jest muzyką duszy, pokoju i otwartej ludzkiej życzliwości będącej skrzydłami entuzjazmu. Z serca polecamy Cię opiece Matki Bożej i św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego. Szczęść Boże”.
Wyrazy wdzięczności skierowano także do żony pana Łukasza:
„Równie gorąco dziękujemy pani Natalii za nieprzeciętne, przynoszące naszej wspólnocie parafialnej wiele radości, włączanie się w wydarzenia i uroczystości kościelne. Przyjęliśmy i przyzwyczailiśmy się do tego, że jeśli rozlega się z chóru śpiew w duecie, samoistnie wzrasta ranga ceremonii, w której uczestniczymy. Dziękujemy za to, że pięknym śpiewem i ujmującym głosem wzmacnia pani nasze przeżycia duchowe. Dziękujemy za cudowne koncerty z pani udziałem. Dziękujemy za ciepły uśmiech i serdeczną wobec nas postawę. Dziękujemy za widoczne wspieranie w posłudze swojego męża, a naszego organisty pana Łukasza. Życzymy wszystkiego najlepszego i wyrażamy nadzieję na dalszą, dostrzeganą przez nas subtelną, niezaprzeczalnie efektywną pani obecność w życiu naszej społeczności parafialnej.”
Pan Łukasz, w czasie z serca płynących podziękowań, wspominał moment swojego do nas przybycia: „(…) usiadłem pod chórem, i powiem szczerze, że wtedy nawet do głowy mi nie przyszło, że takie doświadczenia spotkają mnie w tym miejscu. W świątyni było szaro, ponuro, na mszy św. było 16 osób, a dzisiaj, po 10 latach, to jeden z najpiękniejszych kościołów w diecezji. Ludzie śpiewają tutaj najgłośniej w całej diecezji, (…), i mało jest takich parafii, w których wywiązuje się taka odczuwalna więź między parafianami a osobami, które w niej służą. (…)”. Jubilat dziękował za życzenia, za wsparcie w różnych sytuacjach, za rady i uśmiech wszystkim obecnym na uroczystości, parafianom, ks. proboszczowi, z którym rozpoczął współpracę 10 lat temu oraz innym współpracownikom a na koniec ujawnił swoje pragnienie – „i życzę sobie, aby tak pozostało, ponieważ naprawdę cieszy ta niezwykła i niespotykana atmosfera”.
Ks. proboszcz wypowiedział uznanie dla poświęcenia i służby pana Łukasza i pani Natalii, którzy potrafią łączyć swoje liczne obowiązki zawodowe z licznymi wydarzeniami, jakie mają miejsce w naszym kościele i przedstawił nadzieję, że „(…) ich piękne głosy nadal będą wynosić nasze serca i dusze na wyżyny niebios.”
Była to uroczystość wzruszająca i jak najbardziej uzasadniona, ponieważ na co dzień ani nie przywiązujemy wagi do pewnych elementów naszego życia, które przecież są bardzo istotne i piękne, ani też nie okazujemy, aż tak często jak powinniśmy, naszej wdzięczności i uznania ludziom, którzy ubogacają naszą egzystencję, ofiarowując tkwiące w nich dobro – talenty.

opracowała: M.W. – parafianka

 

 

[video_embed video=”kVPdrY3OYfg” parameters=”” mp4=”” ogv=”” placeholder=”” html5_parameters=”” width=”700″ height=”400″]