Historia parafii w fotografiach… Chełmek 1938 – 2018

wing_leafs

Drodzy Parafianie, Goście oraz Sympatycy naszej Parafii i naszego kościoła, 

w listopadzie mija 80 lat od utworzenia Parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Chełmku. Chcąc uczcić ten jubileusz zwróciliśmy się z prośbą do byłych i obecnych parafian, osób które czują się związane z naszą wspólnotą, o udostępnienie zdjęć obrazujących życie parafialne w ciągu tego okresu.
Dziękujemy wszystkim tym, którzy odpowiedzieli na ten apel. 

Dzięki żmudnej pracy udało się zgromadzić i zaprezentować ponad 200 zdjęć, które przedstawiają zarówno najstarsze wydarzenia, w tym wmurowanie kamienia węgielnego w czerwcu 1936 roku, rozbudowę kościoła w latach 1958-1959, jak i  wiele ważnych współczesnych momentów. Na fotografiach zostały uwiecznione m.in. wizyty świętego Jana Pawła II, biskupa a potem kardynała Karola Wojtyły, wizytującego parafię, a także postacie duszpasterzy, pracujących w parafii.  Gromadzenie materiału fotograficznego stało się przyczynkiem do ożywienia wspomnień i wielu ciekawych rozmów o osobach które dla wielu z nas były lub są bardzo ważne. Zdjęcia przedstawiają  wreszcie zarejestrowane wspomnienia rodzinne, indywidualne chwile każdego z nas.  Wszystkie pokazują 80-letnia historię naszej Parafii i stanowią utrwaloną pamięć o przeszłości. 

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z fotogalerią zamieszczoną na stronie internetowej Parafii oraz ze zdjęciami prezentowanymi na planszach w kościele. Mamy nadzieję, że utrwalone w fotografiach wydarzenia będą okazją  do przypominania lub odkrywania wspomnień parafialnych i rodzinnych.

FOTO GALERIA PARAFIA W ZDJĘCIACH