10-lecie posługi

10-lecie posługi

12 marca w naszym kościele miała miejsce niezwykła uroczystość. Podczas mszy św. koncelebrowanej świętowaliśmy 40 urodziny pana Roberta Babiucha i 10-lecie jego posługi, jako zakrystiana. W słowie wstępnym do Eucharystii ks. Rafał Ryczek zaznaczył, że przede wszystkim będziemy dziękować Panu Bogu za osobę pana Roberta, za wszelkie dobro, które dla nas czyni, za talenty, którymi służy nam na co dzień oraz prosić dla niego o zdrowie, siły i Boże błogosławieństwo. Niezwykłość mszy podkreśliło kilka elementów, chociażby piękna oprawa muzyczna w wykonaniu pani Natalii i pana Łukasza Latko, fakt, iż pan Robert był z nami w czasie całej mszy w prezbiterium, wśród licznej Służby Liturgicznej. Ponadto Eucharystię sprawowało dwóch naszych kapłanów, Słowo Boże czytał przyjaciel pana Roberta, zaś przed rozesłaniem głos zabrali przedstawiciele Parafialnej Rady Duszpasterskiej, którzy wyrazili jubilatowi uznanie i wdzięczność wszystkich parafian. W swojej przemowie zaakcentowali jego ogromne zasługi i oddanie w pracy zakrystiana, serdecznie dziękowali mu za wspaniałe i nieprzeciętne dekoracje kościoła, a także złożyli z serca płynące życzenia. Proboszcz, ks. Bogdan Leśniak, nawiązując do pięknego kazania, które w tym dniu głosił, również zwrócił się w ciepłych słowach do swojego wieloletniego współpracownika, dziękując mu za poświęcenie i zaangażowanie w służbie Bogu i ludziom. Wzruszającym zwieńczeniem niecodziennego wydarzenia było wystąpienie pana Roberta ze słowami wdzięczności skierowanymi do swoich najbliższych oraz wszystkich zgromadzonych na mszy św. i ofiarowany przez niego słodki poczęstunek przy wyjściu z kościoła.