Słowa wdzięczności...
Dobremu Bogu za przyczyną NMP Królowej Polski dziękuję za 8 lat posługi we wspólnocie parafialnej w Chełmku.
Dziękuję za każdą sprawowaną Eucharystię i tym, którzy w niej z wiarą uczestniczyli. Szczególne podziękowania kieruję dla uczestników Mszy Świętych w tygodniu. Za zaufanie związane z przystępowaniem do Sakramentu Pojednania. Za to, że mogłem też raz w miesiącu jechać ze Świętymi Sakramentami do chorych i osób starszych w naszej Parafii. Dziękuję za świadectwo Ich wiary i głębokie przeżywanie spotkania z Panem Jezusem Chrystusem, którym mogli się karmić.
Dziękuję rodzicom dzieci z klas III za spotkania przygotowujące dzieci do pierwszej Spowiedzi i I Komunii Świętej. Kandydatom do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania i całej społeczności naszej Szkoły Podstawowej, a Pani Katechetce za współpracę w katechizacji dzieci i młodzieży. Członkom Honorowej Straży Serca Pana Jezusa, prowadzonym przez panią Marię i pana Jerzego dziękuję za modlitwę.
Szczególne podziękowania kieruję dla głównej zelatorki Róż Różańcowych pani Ani za październikową modlitwę różańcową i wspólną wraz ze Strażą Honorową Serca Pana Jezusa odprawianą drogę Krzyżową. Członkiniom grupy Margaretek za modlitwę w mojej intencji i w intencji kapłanów.
Dziękuję Służbie Liturgicznej za właściwą postawę w posłudze liturgicznej.
Dziękuję Strażakom za czuwanie przy grobie Pana Jezusa, Górnikom za niesienie baldachimu i tym osobom, które nosiły feretrony i brały czynny udział w procesjach. Serdecznie dziękuję pani Barbarze z Mężem dbającym o wystrój ołtarza głównego i wystrój kościoła na uroczystości kościelne.
Paniom dbającym o kwiaty wokół kościoła i kapliczki. Dzięki nim plac kościelny wygląda bardzo ładnie.
Parafiankom z Zespołu Charytatywnego za przygotowywanie i rozwożenie paczek do potrzebujących.
W naszej Parafii spotkałem grupę mężczyzn, którzy bezinteresowną pracą oddają chwałę Bogu, dla pożytku ludzkiego. Jestem im bardzo wdzięczny za pomoc. Dziękuję Panu Wojciechowi, Panu Stanisławowi, Panu Piotrowi, Grzegorzowi, Andrzejowi. W tej grupie osób, są też Parafianie, którzy chcą pozostać anonimowi. Podkreślam, że wykonali prace, której koszty są trudne do przeliczenia.
Dziękuję Radzie Parafialnej za podjęcie trudu towarzyszenia mi w realizacji tego, co dostrzegalne w funkcjonowaniu wspólnoty parafialnej. Za trafne podpowiedzi w realizacji zadań, za branie troski o parafię na swoje barki, za wędrówki z kopertami.
Proszę pozwolić, że szczególnie podziękuję Panu Inżynierowi Jackowi, który w dawał mi konkretne i fachowe rady, podpowiadał, wspierał.
Dziękuję pani Zofii za prowadzenie kroniki parafialnej, za jej cenne podpowiedzi. Państwu Bochenkom za drukowanie życzeń świątecznych i wszelkich dokumentów potrzebnych dla parafii.
Pani Bożenie za prowadzenie Akademii Parafialnej, zapraszanie ciekawych ludzi na spotkania z Parafianami. Dziękuję za uczestnictwo w Biblijnym Kręgu.
Panu Marcinowi za prowadzenie biblioteki parafialnej i osobom, które przekazały książki do biblioteki.
Dziękuję panu Piotrowi, naszemu organiście, za wieloletnią posługę , za to że zawsze mogłem na niego liczyć.
Dziękuje także panu Łukaszowi za uświetnianie swoim śpiewem i grą nabożeństw, za to że jest z nami i realizuje swoją pasję, a my możemy jego słuchać.
Również dziękuję panu Mikołajowi i Mamie Gabrieli za posługę Kościelnego. To praca niezbędna, która potrzebuje szczególnego poświęcenia. Dlatego dziękuję śp. Stanisławowi Gajowi za wielkie poświęcenie, posługę na rzecz parafii. Jestem pewien, że teraz słyszy nas.
Parafia to także budżet. Dlatego szczególnie chcę podziękować za wszelkie ofiary dla mnie i Parafii, bo dzięki nim mogłem wraz z Radą Parafialną decydować o inwestycjach koniecznych do zrealizowania. Bardzo dziękuję.
Podziękowania również składam pani Marii za to ,że zawsze dbała, abym nie był głodny i zawsze bardzo dobrze gotowała. Tu chcę też podziękować pani Irenie i Tej, za którą tęsknimy i ciągle wspominamy, śp. panią Krysię.
Dziękuję pani Teresie z rodziną za dbanie o czystość naszego kościoła. To praca, której efekty widać, a wykonujących ją nie.
Bardzo dziękuję zespołowi Chełmkowianki za uświetnianie swoją obecnością i śpiewem uroczystości kościelnych.
Na zakończenie, chcę podziękować wszystkim Parafianom, Sąsiadom i Gościom odwiedzającym naszą Parafię. Bóg zapłać za wszelkie dobro, które od Was otrzymałem, za wsparcie i ludzką życzliwość.
Z proboszczowskim błogosławieństwem,
zostańcie z Bogiem.
Ks. Bogdan Brodowski.