Srebrny Jubileusz…

3 maja, w święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, ksiądz Proboszcz Bogdan Brodowski dziękował za dar kapłaństwa w 25 rocznicę jego przyjęcia. Cieszymy się bardzo z obecności księdza Proboszcza wśród nas, życzymy wielu łask od Zmartwychwstałego Chrystusa, opieki Matko Bożej, patronki naszej wspólnoty parafialnej i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

Poniżej zamieszczamy życzenia, które w imieniu wszystkich Parafian złożyli Księdzu Jubilatowi przedstawiciele Rady Parafialnej

Drogi Księże Proboszczu,

w każdy Jubileusz wpisana jest kategoria czasu. Myślimy o tym, co się wydarzyło, o tym co już było. Przywołujemy w myślach miejsca i wydarzenia,  które wypełniły ten czas, osoby, które stały się bliskie naszemu sercu.

Ale na początku tego czasu było kluczowe pytanie. Pytanie, które znajdujemy na kartach Ewangelii św. Mateusza w rozdziale 20. Pytanie, które zadał Jezus Jakubowi i Janowi, synom Zebedeusza: „Czy możecie pić kielich, który ja mam pić?”. I podobnie jak Ci dwaj Apostołowie  odpowiedzieli : „Tak, możemy,” tak i  Ksiądz 25 lat temu w Katedrze Wawelskiej odpowiedział: „Tak, mogę”.

Dzisiaj, przeżywając jubileusz 25-lecia kapłaństwa chcemy jeszcze raz te słowa przywołać i na pamiątkę tej chwili, która dzieje się tu i teraz, w święto naszej patronki, Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, podarować Księdzu 25 róż, symbolizujących każdy przeżyty w kapłaństwie rok oraz  kielich, nieodłączny jego symbol .

Jubileusz to także granica pomiędzy tym co było, a tym co będzie. I ponownie brzmią słowa: „Czy możecie wypić ten kielich?”. Czy tu razem, w naszej wspólnocie parafialnej, możemy smakować wszystkie jego radości i smutki? Czy możemy razem dobrze przeżyć ten czas bez względu na to, co przyniesie?

Ufamy głęboko, że TAK, że możemy! I takiego dobrego przeżycia tego czasu, zarówno dzisiejszego świętowania, jak i tego czasu, który nastąpi, Księdzu i sobie wszystkim życzymy. Obiecujemy pamięć w modlitwie i prosimy także, aby wznosząc za każdym razem ten kielich wysoko w górę,  również i Ksiądz o nas pamiętał.

FOTORELACJA Z UROCZYSTOŚCI – kliknij